Comarch Optima w chmurze

comarch erp optima

Comarch ERP Optima w chmurze

Program Comarch Optima w chmurze posiada te same moduły oraz funkcje co model stacjonarny. System umożliwia kompleksowe zarządzanie procesami w firmie przez Internet. Jego główną zaletą jest instalacja oprogramowania oraz praca, która odbywa się na serwerach dostawcy usługi, a nie na komputerze użytkownika. Aby móc korzystać z programu Comarch ERP Optima w chmurze wystarczy połączyć się z bazą programu, do czego służy aplikacja Comarch ERP Optima SaaS. Do wykonania takiego połączenia potrzebny jest komputer oraz dostęp do Internetu.

Zalety korzystania z programu w modelu online – chmurze:
 • Mobilność – możemy korzystać z programu i mieć dostęp do swojej firmy w dowolnym miejscu i czasie.
 • Brak zakupu serwera – program dla firm znajduje się na serwerach producenta firmy Comarch.
 • Możliwość dowolnej rozbudowy modułów.
 • Dwie możliwości kupna: miesięczna, stała opłata za program lub kupno całej licencji programu.

Moduły dostępne w Comarch ERP Optima w chmurze:

 • Księgowość jest modułem do prowadzenia uproszczonej i pełnej księgowości oraz zarządzania środkami trwałymi.
 • Handel i magazyn to kompleksowe rozwiązanie handlowo-magazynowe, obsługa sprzedaży detalicznej i mobilny program do inwentaryzacji.
 • Płace i Kadry, czyli obsługa m.in. procesu kadrowo-płacowego wraz z opcjonalnym portalem pracownika dostępnym z przeglądarki internetowej.
 • Rozwiązania dla biur rachunkowych, czyli prowadzenie księgowości, kadr i płac, elektroniczna wymiana dokumentów oraz proste tworzenie różnorodnych analiz.
 • CRM i serwis, czyli narzędzie do obsługi kontaktów z klientami i tworzenia ofert oraz obsługi serwisowej w dowolnej branży.
 • Raportowanie i analizy, czyli intuicyjne narzędzia do budowy analiz i raportów, dostępne w przeglądarce internetowej lub na pulpicie komputera.
 • Rozwiązania mobilne – jest to pakiet aplikacji na urządzenia mobilne pozwalający na kompleksową obsługę przedsiębiorstwa z każdego miejsca.
 • Sprzedaż w internecie – rozwiązania do skutecznej sprzedaży w kanale internetowym, zarówno dla klientów detalicznych jak i biznesowych.

Zachęcamy do wdrożenia programu. Z nim zaoszczędzisz czas, zyskasz nowych klientów oraz będziesz miał dostęp do szczegółowych analiz danych dotyczących Twojej firmy. Zainwestuj w system, który przyniesie Tobie, Twojej firmie i Twoim pracownikom same korzyści.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub wypróbować wersję demo programu Comarch ERP Optima? Kliknij w link Comarch Optima Demo

< Powrót do oferty dla małych i średnich przedsiębiorstw

Comarch Optima – chmura jako wygodne rozwiązanie

Z każdym rokiem nowe rozwiązania technologiczne pozwalają na poprawę swoich wyników operacyjnych w firmie, dlatego wszystkie oferowane przez nas produkty także zwiększają możliwości każdego przedsiębiorstwa, Jednym z nich jest system Comarch Optima. Chmura to termin coraz częściej przewijający się przy okazji przechowywania oraz transferu wszelkiego rodzaju danych. Całe funkcjonowanie programu jest analogiczne do stacjonarnego modelu, jednak nowszy system umożliwia kompleksowe zarządzanie procesami przez Internet.

Comarch – chmura i jej zalety

Dlaczego warto zakupić akurat ten produkt oferowany przez Comarch? Chmura już na pierwszy rzut oka kojarzy się z brakiem przywiązania do jednej lokalizacji. Faktycznie, dzięki takiemu rozwiązaniu możemy korzystać z programu w dowolnym miejscu i czasie, jesteśmy w stanie cały czas monitorować postępy i procesy zachodzące w firmie. System znajduje się na serwerach producenta firmy Comarch, co oznacza oszczędność dla naszego przedsiębiorstwa ze względu na brak zakupu serwera dla naszych potrzeb. Elastyczne warunki współpracy umożliwiają dowolną rozbudowę modułów oraz dwie opcje kupna – poprzez miesięczny abonament lub kupno całej licencji programu.

Chmura Comarch – szereg rozwiązań dla Twojej firmy

Wspomniane moduły stanowią gałęzie naszego przedsiębiorstwa. Właśnie do ich właściwego i płynnego funkcjonowania służy chmura. Comarch od wielu lat jest partnerem dla firm w różnych aspektach. Księgowość oraz rozwiązania dla biur rachunkowych pozwalają, w dużym uproszczeniu, na zarządzanie środkami trwałymi i proste tworzenie analiz. Ułatwienie kontaktu z pracownikami i klientami jest możliwe dzięki modułom Płace i Kadry oraz CRM i serwis. Dla jak najwyższej jakości usług online można wprowadzić programy Rozwiązania mobilne oraz Sprzedaż w internecie.

Optima w chmurze – dostosowana pod Klienta

Oczywiście wszystkie rozwiązania, jakie daje nam Optima w chmurze, mogą zostać w bardzo łatwy sposób spersonalizowane. Nie każde przedsiębiorstwo do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wszystkich modułów, także ze względów finansowych. Nie zmienia to faktu, że oferowany przez nas produkt w różnej formie i konfiguracji znacząco poprawi wiele aspektów działalności. Wyciąganie prawidłowych wniosków będzie możliwe dzięki twardym danym pochodzącym z kompleksowych analiz, uporządkowanie spraw rachunkowych ułatwią odpowiednie moduły, a aplikacje na urządzenia przenośne dadzą nam łatwość w przestrzeni mobilnej.